Breaking Bad филмот “Ел Камино” најавува многу кратко издание на кино

Нетфликс објави дека spin off филмот на популарната серија „Breaking Bad“, „Ел Камино“ ќе има многу кратко кино издание. Спин-оф филмот, со кој Арон Пол ќе ја повтори улогата на Џеси Пинкман, ќе се прикажува во ограничен број на кина за само три дена помеѓу 11 и 13 октомври. Арно ама, филмот ќе биде достапен… Read More Breaking Bad филмот “Ел Камино” најавува многу кратко издание на кино

Тоше Проески на 15 години се појавува во холивудски филм

Можеби малкумина се сеќаваат, но легендата Тоше Проески уште како петнаесет годишно момче се појави во сцена од холивудски филм, во кој главни актери се Никол Кидман и Џорџ Клуни. ,,Миротворец’’ (The peacemaker) беше снимен во далечната 1997 година, и е политички трилер, чии први сцени биле снимени во Македонија, односно во Битола, а потоа… Read More Тоше Проески на 15 години се појавува во холивудски филм

Како холивудските ѕвезди ги снимаат трките со автомобили?

Во акционите филмови често гледаме трки со автомобили. Како Том Круз и останатите холивудски актери ги снимаат овие сцени? Од тренинзи до специјални камери, погледнете како изгледа процесот! (57) 00

Снимен првиот порно филм со женски робот

Фирмата Лумидолс, што низ цела Европа отвора јавни куќи со секс роботи, соопшти дека во соработка со компанијата Прајвет веќе го продуцираат и првиот порно филм во којшто, покрај вистински глумци, учествува и женски робот објави „Дејли Стар”. Видеото трае 28 минути, а критичарите, како и актерите во проектот, веќе имаат високи оценки, како за… Read More Снимен првиот порно филм со женски робот

Horror Night во Cineplexx

Датум: 06.09.2018 Место: Скопје Локација: Cineplexx Почеток: 19:00 Цена: Непознато Кога една млада калуѓерка умира во изолиран романски манастир, Ватикан испраќа двајца внатрешни истражители: свештеник трауматизиран од неговото минато и почетничка на прагот на нејзините последни завети. Заедно, тие ја откриваат грешната тајна на монашката заедница. Ризикувајќи ги не само своите животи, туку и нивната… Read More Horror Night во Cineplexx

10 заблуди за сексот во кои филмовите нè тераат да веруваме (18+)

Во најголем дел од времето се поистоветуваме со филмовите. Некои ни ја покажуваат добрата страна на популарноста, некои пак темната страна на бруталноста во средно училиште. Некои ни посочуваат дека никогаш не треба да го забораваме детето во себе и да останеме вечно млади во духот, без оглед на годините. Но, кога се работи за… Read More 10 заблуди за сексот во кои филмовите нè тераат да веруваме (18+)

Дебакл на новиот филм на Кевин Спејси – на премиерата заработил само 126 долари

Најновиот филм на Кевин Спејси, прв од избивањето на сексуалниот скандал, доживеа дебакл на кино благајните, откако заработи само 126 долари во првата вечер од прикажувањето во САД. Биографската драма/трилер „Клуб на милијардери“ е последниот филм што го сними двократниот оскаровец, пред минатиот октомври да се дознае за 30 години стариот случај на сексуален напад… Read More Дебакл на новиот филм на Кевин Спејси – на премиерата заработил само 126 долари

YouTube отстрани реклама за хорор филм по поплаки дека луѓето се плашат

Хоророт „The Nun“ за многумина е најстрашен филм за 2018 година, а со оглед на тоа што се ближи премиерното прикажување засилена е и промоцијата на YouTube. Објавен е видеоклип кој трае 5 секунди, но е доволно морничав за да предизвика страв во коски. По многубројните реакции на социјалните мрежи за морничавите звуци од рекламата… Read More YouTube отстрани реклама за хорор филм по поплаки дека луѓето се плашат

Како Netflix заработува пари?

На почетокот беше телевизијата, потоа кабелската а сега приматот во индустријата на домашно гледање филмови и серии го презема Netflix. Со преку 124 милиони претплатници и сигурно уште толку корисници на нивните услуги, малку е веројатно дека ќе видиме промена на врвот на оваа индустрија. Но, на кој начин Netflix заработува пари? Во текот на… Read More Како Netflix заработува пари?

Хоакин Феникс ќе биде Џокер во новиот филм на DC

По долго месеци полни со шпекулации, денеска конечно беше потврдено дека DC и Warner Bros подготвуваат нов филм за најпознатиот стрип-негативец и најголем непријател на Бетмен, Џокер. Во главната улога ќе се појави Хоакин Феникс, актерот за кој се шпекулираше дека ќе ја преземе улогата од Џаред Лето. Според Hollywood Reporter, филмот ќе почне да… Read More Хоакин Феникс ќе биде Џокер во новиот филм на DC