3-те хороскопски знаци на кои флертувањето им е во крвта

Верувале или не, ѕвездите имаат влијание на речиси секој дел од вашиот карактер, па овде спаѓаат и шармот, комуникацијата, харизмата и сè што ви е потребно за флертување. Доколку сте експерти за флертување, голема е веројатноста да му припаѓате на некој од следниве хороскопски знаци. 1. Лав Жените Лавови стануваат атракција каде и да се… Read More 3-те хороскопски знаци на кои флертувањето им е во крвта

„Да не си паднала во шеќер како мала, многу си слатка“ – неинтелигентни фрази со кои се „пуштаат“ мажите на денешницата

Веројатно не постои човек кој не сака комплимент и пофалба. Но, кога звучат смешно и се граничат со бизарност, не знаеме како да реагираме. Можеби ќе помислите дека следниве фрази се плод на фантазија, но бидете сигурно дека многу пати биле употребени во процесот на додворување или народски кажано „пуштање“. Откако ќе ги прочитате и… Read More „Да не си паднала во шеќер како мала, многу си слатка“ – неинтелигентни фрази со кои се „пуштаат“ мажите на денешницата

Австриските власти размислуваат да го забранат невкусниот флерт на улица

Австриската политичка партија Листе Пилц сака во Австрија да се воведе закон со кој би се забранило невкусното флертување на улица. „Убавице, насмевни се“, „Го сакам твојот број“ – ваквите дофрлувања на улица се забранети во Франција. Соодветниот закон беше усвоен во текот на минатата недела и за такво невкусно флертување на улица и свиркање… Read More Австриските власти размислуваат да го забранат невкусниот флерт на улица