Холанѓанец чувал шест браќа и сестри под земја и го чекал „крајот на светот“

Семејство во северна Холандија девет години живеело во подрум „чекајќи го крајот на светот“, пренесуваат локалните медиуми. Маж на возраст од 58 години под земја криел шест браќа и сестри на возраст од 18 до 25 години. Биле најдени откако еден од нив побегнал и успеал да викне помош. Холандскиот јавен сервис RTV објави дека… Read More Холанѓанец чувал шест браќа и сестри под земја и го чекал „крајот на светот“

69 годишен маж бара со закон да му вратат 20 години од животот

Toa било барањето на пензиониран Холанѓанец , кој смета дека е дисктиминиран на пазарот на труд и на љубовен план , па решил со закон да му вратат 20 години од животот и да го прогласат дека има 49 години. холандскиот правен систем прв пат се соочува со вакво бизарно , но сериозно барање на… Read More 69 годишен маж бара со закон да му вратат 20 години од животот