Најгледаните сцени од хорор филмови

Речиси секој сака добар хорор филм што ќе го исплаши, но некои од овие сцени се попопуларни и од самите филмови. Без разлика дали луѓето ги гледале одново и одново поради специјалните ефекти, дијалогот или стравот што им го предизвикале, ова се сцени што ќе ги препознае секој фан на жанрот. Од „Get Out“ и „The Shining“, па сè… Read More Најгледаните сцени од хорор филмови

Најстрашната куќа на светот: Плаќате за да ве тероризираат и да ве тераат да ја јадете сопствената повраќаница

Колку би платиле за да ве затворат во ковчег со змии, да ве стават на стол во мртовечница со тарантула на лицето или да ве тераат да јадете расипани јајца, а потоа да ја изедете сопствената повраќаница? Околу 24.000 луѓе се моментално подготвени за тоа искуство да дадат 1000 долари, во „Најстрашната куќа на светот“,… Read More Најстрашната куќа на светот: Плаќате за да ве тероризираат и да ве тераат да ја јадете сопствената повраќаница

Дневна доза хорор: 10 неверојатни настани што се случиле на погреб!

Погребите треба да бидат места каде што оддаваме почит и праќаме последен поздрав кон нашите сакани. Тие се места каде што семејството жали и се поздравува, но некогаш жалењето е само една работа. Кражба на тело На 8 август, 2015 година 25-годишната Џули Мот од Сан Антонио Тексас го загубила животот поради цистична фиброза. Подоцна,… Read More Дневна доза хорор: 10 неверојатни настани што се случиле на погреб!

Horror Night во Cineplexx

Датум: 06.09.2018 Место: Скопје Локација: Cineplexx Почеток: 19:00 Цена: Непознато Кога една млада калуѓерка умира во изолиран романски манастир, Ватикан испраќа двајца внатрешни истражители: свештеник трауматизиран од неговото минато и почетничка на прагот на нејзините последни завети. Заедно, тие ја откриваат грешната тајна на монашката заедница. Ризикувајќи ги не само своите животи, туку и нивната… Read More Horror Night во Cineplexx

YouTube отстрани реклама за хорор филм по поплаки дека луѓето се плашат

Хоророт „The Nun“ за многумина е најстрашен филм за 2018 година, а со оглед на тоа што се ближи премиерното прикажување засилена е и промоцијата на YouTube. Објавен е видеоклип кој трае 5 секунди, но е доволно морничав за да предизвика страв во коски. По многубројните реакции на социјалните мрежи за морничавите звуци од рекламата… Read More YouTube отстрани реклама за хорор филм по поплаки дека луѓето се плашат

Пет хорор серии кои не смеете да ги пропуштите оваа година (ВИДЕО)

Се испостави дека 2018. година е година во која сериите ги засенија холивудските блокбастери. Ви преставуваме серии за кои се зборува оваа година и деифинитивно со нив одат сите препораки да ги погледнете. „Касл Рок“ „Касл Рок“ е апсолутен хит на летото – мистериозен трилер со елементи на хорор, во кој се испреплетуваат мотиви од… Read More Пет хорор серии кои не смеете да ги пропуштите оваа година (ВИДЕО)

Хорор филмовите се добри за вашето здравје

Гледањето хорор филмови и серии може да има позитивно влијание врз нашето здравје, ова го тврди професор од Универзитетот Пурдуе во Индијана. – Кога лицето ќе почуствува страв, се ослободува адреналин и срцето работи забрзано, расте крвниот притисок и се напнуваат мускулите, а се зголемува и интензитетот на емоции. Се ослободува допамин и серотонин поради… Read More Хорор филмовите се добри за вашето здравје