Неделен хороскоп за 25. ноември до 2. декември 2019 година

Неделен хороскоп за периодот од понеделник, 25. ноември до 2. декември 2019 година. Стрелец 23.11.-21.12. Љубов Ќе се чувствувате како да не можете да се фатите за ништо што е сигурно. Во право сте, но размислете колку сте и самите одговорни за тоа. Партнерот ќе ви покаже како полесно да ги изразувате емоциите. Применете ги… Read More Неделен хороскоп за 25. ноември до 2. декември 2019 година

Кој хороскопски знак е најголема педантерија, а кој е неуреден?

Нашите домови и начинот на кој се грижиме за нив се огледало на нас самите. Иако сите би сакале да кажат дека се уредни, знаеме дека тоа не е секогаш случај. Некои сметаат дека може да функционираат само ако сè е чисто, додека на други не им пречат ниту валкани садови што стојат во мијалникот… Read More Кој хороскопски знак е најголема педантерија, а кој е неуреден?

Секој хороскопски знак има слаба точка која „ќе го излуди“ во кревет

Астрологот и тренер за живот, Џошуа Мек Гваер тврди дека секој хороскопски знак има одредени предиспозиции кои влијаат на неговиот сексуален живот и дека некои хороскопски знаци се покомпатибилни едни со други во кревет. 1. Овен Овенот сака да преземе иницијатива и за него е важно да ја задржи искрата. Ним многу лесно му станува… Read More Секој хороскопски знак има слаба точка која „ќе го излуди“ во кревет

Родени заводници: Хороскопски знаци на кои никој не може да им одолее

Припадниците на овие хороскопски знаци се заводници без конкуренција. Или сте еден од нив, или сте „паднале“ на нивниот шарм. Секому му годи малку невин флерт. На некои од нас флертувањето и шармирањето им оди од рака, а астролозите велат дека голема е веројатноста за тоа ако припаѓате на еден од овие хороскопски знаци. Препознајте… Read More Родени заводници: Хороскопски знаци на кои никој не може да им одолее

Дневен хороскоп за петок (15. ноември 2019)

ОВЕН Работa: Обврските кои ги имате пред себе, ќе ги завршите многу брзо и лесно, со вистинска организација на работите. Љубов: Поволен ден за флерт е пред вас. Ве очекува позитивна атмосфера кога е во прашање работното поле. Здравје: Немате проблеми. БИК Работа: Очекувајте добра комуникација со соработниците. Заедно одите кон заедничките цели. Љубов: Чувствата… Read More Дневен хороскоп за петок (15. ноември 2019)

Многу сакаат пари: Овие хороскопски знаци се најголеми материјалисти

Сите сакаме да имаме пари за да можеме да си ги купиме и дозволиме материјалните нешта кои ги посакуваме. Едни од нас на парите гледаат како потреба, други како извор на среќа, а има и такви кои мислат дека се проблем и нужно зло. Тројца претставници на астрологијата ги ценат парите повеќе отколку кој било… Read More Многу сакаат пари: Овие хороскопски знаци се најголеми материјалисти

За овие 6 хороскопски знаци почнува најдобриот период во животот: Наредните 5 години ќе ги следи ненормална среќа!

Овие 6 хороскопски знаци ќе го започнат најдобриот период од својот живот. Следниве 5 години ќе ги следи ненормална среќа! Дали сте меѓу нив? Овен Овните вредно работат со години, но никој не го забележува ниту наградува нивниот труд. Сепак, тркалото ќе се сврти во ваша корист и тоа на неколку различни нивоа. Желбата конечно… Read More За овие 6 хороскопски знаци почнува најдобриот период во животот: Наредните 5 години ќе ги следи ненормална среќа!

Најголемите стравови на секој од хороскопските знаци

Секој од нас има скриен страв кој веројатно никогаш нема да признае дека го има. Тука не зборуваме за страв од пајаци или височина, туку за страв поврзан со подлабоки емоции. Не постои хороскопски знак кој не се плаши од нешто, а доколку не сте сигурни за вашиот страв, продолжете со читање. Овен Се плашите… Read More Најголемите стравови на секој од хороскопските знаци

Луѓето родени во овие 3 хороскопски знаци се талентирани за буквално сè

Сигурно постои личност во вашиот живот која предизвикува восхит кај вас, поради нејзините чудесни способности. Оваа личност е веројатно родена во еден од овие хороскопски знаци. Тие се мултиталентирани, вредни и служат како пример за сите околу нив. Сепак, тие, како и сите други луѓе, ги имаат своите недостатоци, но тие се разликуваат по тоа… Read More Луѓето родени во овие 3 хороскопски знаци се талентирани за буквално сè

3-те хороскопски знаци на кои флертувањето им е во крвта

Верувале или не, ѕвездите имаат влијание на речиси секој дел од вашиот карактер, па овде спаѓаат и шармот, комуникацијата, харизмата и сè што ви е потребно за флертување. Доколку сте експерти за флертување, голема е веројатноста да му припаѓате на некој од следниве хороскопски знаци. 1. Лав Жените Лавови стануваат атракција каде и да се… Read More 3-те хороскопски знаци на кои флертувањето им е во крвта