Три хороскопски знаци ќе имаат многу среќа- септември ќе им донесе брдо пари

Кончено дојде месецот кога можеме да очекуваме материјално подобрување. Но, некои знаци ќе имаат повеќе среќа отколку другите. Погледнете за кои станува збор: 1. Овен Септември ќе биде многу поволен период за вас бидејќи го заслужувате тоа, особено втората половина на септември. Овој месец на вашата врата ќе ви тропне една, а можеби и повеќе… Read More Три хороскопски знаци ќе имаат многу среќа- септември ќе им донесе брдо пари

Во овие хороскопски знаци се раѓаат најголемите тврдоглавци

Сигурно познавате личност за која зборот “компромис” е непознат. Тоа се оние личности кои секогаш мора да бидат во право, без разлика за каква ситуација станува збор. Како што пишува “Your Tango”, тврдоглавоста како особина е најизразена кај следните три хороскопски знаци. Лав Најегоистичниот од сите знаци, Лавот никогаш нема да признае дека не е… Read More Во овие хороскопски знаци се раѓаат најголемите тврдоглавци

Што треба да избегнувате до 28-ми март според вашиот хороскопски знак?

Три или четири пати во годината, планетата Меркур изгледа како да се движи наназад на небото и ова трае околу 3 недели. Овој феномен е познат како ретрограден Меркур. На 5-ти март, Меркур започна со неговото ретроградно движење и ова ќе трае до 28-ми март. Што треба да избегнувате до 28-ми март според вашиот хороскопски… Read More Што треба да избегнувате до 28-ми март според вашиот хороскопски знак?

Кои се најстрасните мажи во зодијакот?

Овие мажи важат за најстрасни меѓу другите хороскопски знаци. Ако вашиот партнер спаѓа во нив, бидете сигурни дека сите желби ќе ви бидат исполнети. Станува збор за мажите родени во знакот на Овен. За луѓето кои му значат, Овенот е подготвен да направи сѐ, не бира средства со кои ќе го постигне тоа и не… Read More Кои се најстрасните мажи во зодијакот?

Неделен хороскоп од 4 до 11.3.2019

Риби 20.2.- 20.3. Љубов Ќе наоѓате љубов на секој чекор и секој ден. Нема да биде ништо потребно за да ја остварите. Вакви шанси ќе ве возбудат. Сепак, од другата страна ќе добивате критики. Занемарете ги. Кариера Можеби ќе ви се чини дека вашето знаење и стручност не се вреднувани како што треба. Сепак, во… Read More Неделен хороскоп од 4 до 11.3.2019

Трите најлабилни хороскопски знаци кои вешто го кријат тоа

Астролозите тврдат дека ѕвездите имаат големо влијание на психичкото здравје на луѓето и одвојуваат три хороскопски знаци како најлабилни. Проверете за кои знаци во Зодијакот станува збор и бидете внимателни со нив бидејќи својата лабилност многу вешто ја кријат. 1. Водолија Луѓето кои не ги познаваат баш најдобро често ги доживуваат Водолиите како откачени и… Read More Трите најлабилни хороскопски знаци кои вешто го кријат тоа

Четири хороскопски знаци со најчисти души

Секој има наивен и добар човек во својот живот кој секогаш верува во добро и никогаш не обрнува внимание на негативните моменти. Тоа се луѓе кои ги носат најчистите души – како деца. Понекогаш тие се измамени од нивната наивност и љубезност, но тие го прават светот подобро место. Излегува дека зодијачниот знак исто така… Read More Четири хороскопски знаци со најчисти души

Неделен хороскоп 25.2.-3.3.2019

Риби 20.2.- 20.3. Љубов Ќе бидете активни во создавањето контакти, па ако уште сте сами, ќе најдете некого. Барем за пријатно познанство. Младите добро ќе се забавуваат, но без љубовни намери. Сите ќе трпат провокации и критики од другата страна. Кариера Ќе сонувате поквалитетна работа и поголеми права. Тоа е можно, но најпрвин треба да… Read More Неделен хороскоп 25.2.-3.3.2019

3-те хороскопски знаци што ги очекува лош период овој март

Наближува и третиот месец од годината, а со него доаѓаат и нови предизвици. Некои хороскопски знаци нема да почувствуваат големи промени, но кај некои ќе се појават проблеми. Следниве три хороскопски знаци ги очекува навистина тежок период овој март, но не е нешто со коешто нема да можат да се справат. 1. Бик Почетокот на… Read More 3-те хороскопски знаци што ги очекува лош период овој март

Излегува како победник и кога е во проблеми до гуша: Овој хороскопски знак може да оствари сè што ќе зацрта!

Еден знак во зодијакот се разликува од сите останати Сигурно имате барем една личност во животот на која ѝ се воодушевувате, бидејќи и покрај сите препреки успеала да постигне сè што планирала. Таа личност најверојатно е родена во знакот Јарец. Овој знак во зодијакот уште од мали нозе се среќава со проблеми и тешки ситуации,… Read More Излегува како победник и кога е во проблеми до гуша: Овој хороскопски знак може да оствари сè што ќе зацрта!