Хороскоп за 26 ноември – Биковите да ги намалат амбициите, Јарците да избегнуваат ризични комбинации

Што велат ѕвездите за денешниот ден? Овен Потребно е да одговорите на нечие прашање за бизнис-финансиската соработка. Нема потреба да тактизирате со работите кои ви се познати или да ги продолжувате ситуациите кои влијаат на ефикасноста во работењето. Често ги потиснувате чувствата со цел да го зачувате привидниот мир. Нервозата се забележува во секоја ваша… Read More Хороскоп за 26 ноември – Биковите да ги намалат амбициите, Јарците да избегнуваат ризични комбинации

Кој хороскопски знак е најголема педантерија, а кој е неуреден?

Нашите домови и начинот на кој се грижиме за нив се огледало на нас самите. Иако сите би сакале да кажат дека се уредни, знаеме дека тоа не е секогаш случај. Некои сметаат дека може да функционираат само ако сè е чисто, додека на други не им пречат ниту валкани садови што стојат во мијалникот… Read More Кој хороскопски знак е најголема педантерија, а кој е неуреден?

Зрачат со харизма: Кои се најпривлечните дами во хороскопот?

Нивните појава и харизма имаат неверојатна магија врз секој со кого флертуваат или само ќе му упатат таинствен поглед. Проверете дали сте и вие меѓу најхаризматичните дами во хороскопот: Овен Жената Овен како појава е маркантна и незаборавна. Секогаш се издвојува со нешто од другите. Енергична е, силна, а во исто време и сензуална. Флертот… Read More Зрачат со харизма: Кои се најпривлечните дами во хороскопот?

Дневен хороскоп за 4. ноември 2019 година

Дневен хороскоп за понеделник, 4. ноември 2019 година. Шкорпија 24.10-22.11. Љубов Ни денеска ќе нема многу разбирање меѓу вас и еден член на семејството, но ако останете смирени , се ќе помине безболно. Кариера Дел од вашите соработници се подготвуваат да ви дадат голема и значајна поддршка за она што го работите. Здравје и совет… Read More Дневен хороскоп за 4. ноември 2019 година

3-те хороскопски знаци на кои животот драстично ќе им се промени во 2020-та

Астрологијата е мистериозна наука, при што, дури и да не верувате целосно во неа, едноставно спротиставувањето на истата е речиси невозможно. Според астролозите, нашиот живот и среќа зависат токму од нашиот хороскопски знак, а еве кои ќе бидат 3-те најсреќни хороскопски знаци во текот на 2020-та година! 1. Овен Овенот важи за многу трудољубив хороскопски… Read More 3-те хороскопски знаци на кои животот драстично ќе им се промени во 2020-та

Неделен хороскоп 28.10.2019 до 02.11.2019

Погледнете што ве очекува во нареднава недела. Овен (21.03 – 20.04) РАБОТА: Можен е прекин на некој деловен договор, нови околности доаѓаат неочекувано. ЉУБОВ: Љубовната ситуација исто така ви е променлива, имате впечаток дека не знаете што сака вашиот партнер. ЗДРАВЈЕ: Можни гинеколошки проблеми. Бик (21.04 – 21.05) РАБОТА: Немате доволно енергија да излезете на… Read More Неделен хороскоп 28.10.2019 до 02.11.2019

Љубовен хороскоп за ноември, прочитајте што ве очекува

Прочитајте што ве очекува на љубовен план во ноември. ОВЕН Ноември ќе биде многу поволен за Овенот, особено кога станува збор за романтичните врски. Вашата комуникација ќе се подобри. Мора повеќе внимание да му посветувате на партнерот и постоечките рзлики меѓу вас бидејќи во ноември ќе имате одлична можност успешно да ги решите. Ве очекуваат… Read More Љубовен хороскоп за ноември, прочитајте што ве очекува

Дневен хороскоп за 21. октомври 2019 година

Дневен хороскоп за понеделник, 21. октомври 2019 година. Вага 24.9.-23.10 Љубов Вашата љубовна приказна ќе продолжи да се развива , на ваша радост. Затоа дотерајте се и излезете во друштво. Кариера Времето работи за вас , а вие му се препуштате со полна доверба Чувствувате дека вашите пет минути допрва доаѓаат. Здравје и совет Сакајте… Read More Дневен хороскоп за 21. октомври 2019 година

За овие 6 хороскопски знаци почнува најдобриот период во животот: Наредните 5 години ќе ги следи ненормална среќа!

Овие 6 хороскопски знаци ќе го започнат најдобриот период од својот живот. Следниве 5 години ќе ги следи ненормална среќа! Дали сте меѓу нив? Овен Овните вредно работат со години, но никој не го забележува ниту наградува нивниот труд. Сепак, тркалото ќе се сврти во ваша корист и тоа на неколку различни нивоа. Желбата конечно… Read More За овие 6 хороскопски знаци почнува најдобриот период во животот: Наредните 5 години ќе ги следи ненормална среќа!

Октомври им носи пари на три знаци во хороскопот

Октомври 2019 година е месец на парите и носи радосни изненадувања за скоро сите. Многумина ќе бидат оние кои ќе го почувствуваат успехот, но само некои од нив, најупорните и најтрудољубивите ќе можат да ги задржат. Крајот на октомври може да се нарече едноставно време на финансиски бум, затоа што во тоа време, некако, секој… Read More Октомври им носи пари на три знаци во хороскопот