Дневен хороскоп за 12. октомври 2019 година

Дневен хороскоп за сабота , 12. октомври 2019 година. Вага 24.9.-23.10 Љубов Одличен ден за дружби , поврзување со луѓето , обнова на пријателствата или на љубовните врски. Искористете го. Кариера Сите работни задачи што бараат кореспонденција , шарм , љубезност и одржување на контакти , ќе ви одат денеска од рака. Здравје и совет… Read More Дневен хороскоп за 12. октомври 2019 година

Дневен хороскоп за 10. октомври 2019 година

Дневен хороскоп за четврток , 10. октомври 2019 година. Вага 24.9.-23.10 Љубов Ќе си признаете себеси дека би можело да биде и подобро , но денеска не е ден кога сте подготвени да дадете се од себе . Затоа не правете драма. Кариера Пуштете им на другите , а особено на надредените , да ги… Read More Дневен хороскоп за 10. октомври 2019 година

Работи кои секој хороскопски знак би сакал да ги сокрие од другите

Секој хороскопски знак има свои врлини и маани, како и многу несигурности предизвикани од лошите страни. Во продолжение прочитајте ги најголемите тајни на секој знак кои тие повеќе од се би сакале да ги сокријат во себе бидејќи се срамат од нив… Овен… Делува самоуверено, но е преполн со сомнежи и самиот си наметнува притисок… Read More Работи кои секој хороскопски знак би сакал да ги сокрие од другите

Дневен хороскоп за 7. октомври 2019 година

Дневен хороскоп за понеделник , 7. октомври 2019 година. Вага 24.9.-23.10 Љубов Некои ќе се впуштат во флерт на работното место. Ќе им биде забавно , но не и сосема јасно што всушност работат и очекуваат. Кариера Вашите надредени денеска ќе ве збунуваат , зашто ќе се покаже дека не знаат што сакаат. Држете се… Read More Дневен хороскоп за 7. октомври 2019 година

Три хороскопски знаци ќе имаат многу среќа- септември ќе им донесе брдо пари

Кончено дојде месецот кога можеме да очекуваме материјално подобрување. Но, некои знаци ќе имаат повеќе среќа отколку другите. Погледнете за кои станува збор: 1. Овен Септември ќе биде многу поволен период за вас бидејќи го заслужувате тоа, особено втората половина на септември. Овој месец на вашата врата ќе ви тропне една, а можеби и повеќе… Read More Три хороскопски знаци ќе имаат многу среќа- септември ќе им донесе брдо пари

Во овие хороскопски знаци се раѓаат најголемите тврдоглавци

Сигурно познавате личност за која зборот “компромис” е непознат. Тоа се оние личности кои секогаш мора да бидат во право, без разлика за каква ситуација станува збор. Како што пишува “Your Tango”, тврдоглавоста како особина е најизразена кај следните три хороскопски знаци. Лав Најегоистичниот од сите знаци, Лавот никогаш нема да признае дека не е… Read More Во овие хороскопски знаци се раѓаат најголемите тврдоглавци

Што треба да избегнувате до 28-ми март според вашиот хороскопски знак?

Три или четири пати во годината, планетата Меркур изгледа како да се движи наназад на небото и ова трае околу 3 недели. Овој феномен е познат како ретрограден Меркур. На 5-ти март, Меркур започна со неговото ретроградно движење и ова ќе трае до 28-ми март. Што треба да избегнувате до 28-ми март според вашиот хороскопски… Read More Што треба да избегнувате до 28-ми март според вашиот хороскопски знак?

Кои се најстрасните мажи во зодијакот?

Овие мажи важат за најстрасни меѓу другите хороскопски знаци. Ако вашиот партнер спаѓа во нив, бидете сигурни дека сите желби ќе ви бидат исполнети. Станува збор за мажите родени во знакот на Овен. За луѓето кои му значат, Овенот е подготвен да направи сѐ, не бира средства со кои ќе го постигне тоа и не… Read More Кои се најстрасните мажи во зодијакот?

Неделен хороскоп од 4 до 11.3.2019

Риби 20.2.- 20.3. Љубов Ќе наоѓате љубов на секој чекор и секој ден. Нема да биде ништо потребно за да ја остварите. Вакви шанси ќе ве возбудат. Сепак, од другата страна ќе добивате критики. Занемарете ги. Кариера Можеби ќе ви се чини дека вашето знаење и стручност не се вреднувани како што треба. Сепак, во… Read More Неделен хороскоп од 4 до 11.3.2019

Трите најлабилни хороскопски знаци кои вешто го кријат тоа

Астролозите тврдат дека ѕвездите имаат големо влијание на психичкото здравје на луѓето и одвојуваат три хороскопски знаци како најлабилни. Проверете за кои знаци во Зодијакот станува збор и бидете внимателни со нив бидејќи својата лабилност многу вешто ја кријат. 1. Водолија Луѓето кои не ги познаваат баш најдобро често ги доживуваат Водолиите како откачени и… Read More Трите најлабилни хороскопски знаци кои вешто го кријат тоа