Ужасна глетка: Акробатка падна од 9 метри висина среде настап

Циркуска акробатка падна од висина од 9 метри и удри на подот пред публиката на шоуто Winter Wonderland во Хајд Парк во Лондон. Џеки-Луис Армстронг најверојатно не се фатила добро за елементите за време на нејзината акробатска точка и падна пред очите на публиката во која имало и деца. Членовите на циркуската трупа веднаш се… Read More Ужасна глетка: Акробатка падна од 9 метри висина среде настап

Португалија забрани диви животни да настапуваат во циркус

Португалските власти одлучија до 2024 година да забранат користење на диви животни во циркусите, што минатата недела беше усвоено во Парламентот на оваа земја. Овој потег ги воодушеви активистите кои се борат за заштитата на животните. Законот се однесува на лавови, тигри, слонови, камили, зебри… Ова се само дел од животните кои што законот ги… Read More Португалија забрани диви животни да настапуваат во циркус