Макало од јогурт и зеленчук

Попознато како Yoğurtlu Meze, ова лесно предјадење е едноставно за подготовка и е совршено мезе за секоја прилика. Состојки: – компири (средна големина) – 2 – грашок – 100 гр. – моркови (мали) – 4 – лук – 2 чешниња – крем јогурт – 150 гр. – мајонез – 2 лажици – исечкан босилек –… Read More Макало од јогурт и зеленчук

Највкусната диета: Со компир и јогурт ќе симнете 5кг за 3 дена

Совршен избор доколку овој викенд треба да сте послаби за – 5 килограми. Внесувате многу малку калории но благодарение на компирот ќе се чувствувате сити и задоволни деновите додека сте на оваа диета. Ден 1 Појадок: 1 варен компир без сол, 1 чаша јогурт Ручек: 2 варени компири без сол, 1 чаша јогурт Вечера: 2… Read More Највкусната диета: Со компир и јогурт ќе симнете 5кг за 3 дена