Кои се најстрасните мажи во зодијакот?

Овие мажи важат за најстрасни меѓу другите хороскопски знаци. Ако вашиот партнер спаѓа во нив, бидете сигурни дека сите желби ќе ви бидат исполнети. Станува збор за мажите родени во знакот на Овен. За луѓето кои му значат, Овенот е подготвен да направи сѐ, не бира средства со кои ќе го постигне тоа и не… Read More Кои се најстрасните мажи во зодијакот?

Мислат дека му е внука: Таа има 19 години, а нејзиниот избраник 62

Американската Саманта Симпсон има само 19 години, а се омажи за 43 години постар маж. За него луѓето, кога ќе ги видат, мислат дека е нејзин дедо, а не љубовен партнер. Саманта истакнува дека наишла на многу проблеми поради нивната врска. Но, вели дека не сака да се откаже од љубовта на својот живот поради тоа.… Read More Мислат дека му е внука: Таа има 19 години, а нејзиниот избраник 62

Најдобро е да ја носите вашата мајка на одмор еднаш годишно, а еве и зошто…

За некои од нас, одењето на одмор со нашата мајка не звучи баш забавно и би сакале да земеме брачен другар, партнер или пријател кога станува збор за избор на патник. Меѓутоа, време е да видите дека патувањето со мајка ви има 101 добри страни! Затоа, охрабрете се и јавете и се да и кажете… Read More Најдобро е да ја носите вашата мајка на одмор еднаш годишно, а еве и зошто…

Пет знаци дека не сте сексуално компатибилни со партнерот

Дали имате чувство дека на интимен план работите не се одвиваат според очекуваното? Не се чувствувате исполнето, ниту пак сте задоволени од партнерот? Можеби одговорот се крие во вашата сексуална некомпатибилност со партнерот. Ова се најчестите знаци кои упатуваат дека нешто не е во ред меѓу вас. 1. Ретко водите љубов Не сте расположени за… Read More Пет знаци дека не сте сексуално компатибилни со партнерот

Најсреќните парови се оние кои минале низ пекол и останале заедно

Најсреќните парови се оние кои ги виделе најтемните делови еден од друг и не се откажале од љубовта. Најсреќни и најуспешни парови не се оние кај кои секогаш цветаат рози и летаат пеперутки. Не се оние кои постојано се шетаат безгрижно фатени за рака. Не се оние кои веруваат дека партнерот не може да направи… Read More Најсреќните парови се оние кои минале низ пекол и останале заедно

Аниматор го одржува сеќавањето за неговата покојна сопруга преку неверојатни илустрации

На неговиот 54-ти роденден, телевизискиот режисер за анимации Гери Ендрус започнал „Дневник со чкртаници“. Овој проект е навистина едноставен, но се покажал како многу моќен изминатата година – тој ги забележувал неговите денови со мали илустрации. Љубов. Засекогаш. Кога прв пат го почнал проектот, Гери често го прикажувал неговиот живот како човек во среќен брак кој… Read More Аниматор го одржува сеќавањето за неговата покојна сопруга преку неверојатни илустрации

Што прават мажите, а што жените по успешен љубовен состанок?

После првиот состанок со момче или девојка, сите различно ги доживуваат и искажуваат импресиите. Сите посакуваат совршен љубовен состанок и да си отидат дома среќни и задоволни со желба за повторна средба. Зависно од тоа како ќе помине состанокот, има работи кои најчесто повеќето ги прават по разделувањето. Секако, тоа зависи од карактерот, но и… Read More Што прават мажите, а што жените по успешен љубовен состанок?

8 креативни начини да ги прославите јубилеите со партнерот

Кога сте во врска, станува навистина тешко мрзливоста да не ви стане навика. Добро се познавате со партнерот, знаете дека ќе ве сака без разлика низ што минувате, па нормално е да забавите со активностите откако ќе помине почетната еуфорија. Но, без разлика колку долго сте заедно не треба да заборавите да ги прославувате малите… Read More 8 креативни начини да ги прославите јубилеите со партнерот

Јапонската принцеза се откажа од титулата поради љубов

Јапонската принцеза Ајако се омажи за својот избраник на традиционална церемонија во светилиште во Токио, во присуство на најблиските пријатели и семејството. Околу илјада луѓе се собраа пред храмот за да им честитаат на младите. Ајако се откажа од круната поради љубовта на својот живот. 28-годишната принцеза се омажи за 32-годишниот Кеи Морија, кој работи… Read More Јапонската принцеза се откажа од титулата поради љубов

Риби и Рак, Девица и Бик: Ова се шесте најмоќни љубовни комбинации во хороскопот

Ова се 6 комбинации во хороскопот кој создаваат најубави љубовни приказни: Вага и Скорпија Вагите и Скорпиите се одлични пријатели, но и партнери во љубовта. Вагите уживаат кога се посакувани, а Скорпиите се опседнуваат со оние кои ги сакаат. Вагите се советници, а Скорпиите го уживаат тоа. Заедно, тие креираат убава комбинација која ги задоволува… Read More Риби и Рак, Девица и Бик: Ова се шесте најмоќни љубовни комбинации во хороскопот