Како изгледа да се лизгате на природен тобоган на водопад во Бразил?

 
 

Cachoeira do Escorrega водопадот кој се наоѓа во Рио де Жанеиро природно создал „тобоган“, по кој може да се лизга секој кој прво ќе пропешачи и ќе стигне до таму. Погледнете како изгледа тоа…

(41)

Вашиот коментар