Бурито

 
 

Оваа типично мексиканска закуска сега можете да почнете да ја приготвувате и во вашиот дом, изненадувајќи ги вашите најблиски и најдраги…

Состојки:
– 1 голема тортиља
– Малку пржено пилешко
– Половина домат
– Зелена салата

Подготовка:
Загрејте ја тортиљата во микробранова печка. Врз тортиљата ставете го прженото пилешко, доматот исечкан на тркалца и зелена салата.

Замотајте ја тортиљата и уживајте!

(76)

Вашиот коментар