Вкусни кифлички од кори

 
 

Не сите се надарени со дарба за сукање на кори или можеби немаат време. Затоа, ние ви предлагаме да спремите кифлички од готови кори кои ќе се топат во уста, исто как ооние на правите професионалци.

Состојки:
– 4 јајца
– 500 гр кори
– 1 лажичка сол
– 1 шолја кисела павлака
– 1 шолја јогурт
– 350 гр ситно сирење
– 50 мл масло

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ:

(22)

Вашиот коментар