Гибаница повкусна од бурек

 
 

Се сече како бурек, има одличен вкус и е одличен ручек за цело семејство.

Состојки:
– 1 пакување кори
– 4 јајца
– 350 гр сирење
– 50 мл масло
– 250 мл кисела вода
– 1 лажица прашок за пециво

(214)

Вашиот коментар