Домашен сос за секаков вид месо

 
 

Домашен сос повкусен од тартар, кечап, мајонез и сенф. Секогаш имате го во фрижидерот или при рака и ниедно месо нема повеќе да биде исто, а вашите домашни и блиски ќе ве обожаваат…

Состојки:
– 70 гр мајонез
– 100 гр кечап
– 10 гр сенф
– 2 гр лук во прав
– 1 гр кромид во прав
– 0,5 гр чили
– 3 гр кафен шеќер

Подготовка:
Сите состојки се ставаат во сад и се мешаат. Оставете го потоа во ладилник да се соединат состојките.

Крв да ви се стори!

(204)

Вашиот коментар