Како совршено да испечете сочен свински бут?

 
 

Се што ви треба за овој едноставен рецепт се вода, сол и свински бут. Потребно ви е малку повеќе време, па затоа добро размислете кога ќе започнете со овој рецепт.

Ако сакате побогат вкус, слободно зачинете со лук, кромид, кари, бибер или други зачини по желба.

Задолжително внимавајте и на големината на парчето месо, затоа што од него зависи времетраењето на печењето.

Кога ќе решите да се почестите со вкусно парче месо, задолжително испробајте го овој видео рецепт за крцкав свински бут:

(306)

Вашиот коментар