Крем салата со макарони – евтино за ручек, слави и родендени

 
 

Направете вкусна салата со макарони одлична за секаква пригода.

Состојки:
– ½ кеси спирални макарони
– 4-5 кисели краставички
– 3-4 лажици мајонез
– бибер и сол
– 1 лажиче лимонов сок

Подготовка:
1. Се сечат киселите краставички, макароните се варат во солена вода.

2. Се цедат и потоа се ставаат во сад.

3. Се ставаат краставичките па над нив павлака измешана со мајонез и зачини.

4. Се додава и лимонов сок.

5. Се меша, лади и сервира.

Добар апетит!

(118)

Вашиот коментар