Пица макало готово за 15 минути

 
 

Интересна и несекојдневна идеа за мезе со друштвото, а воедно и добар повод да експериментирате малку во кујната…

Потребни состојки:
– половина шолја млеко
– 200 грама кремсир
– половина шолја изрендано моцарела сирење
– половина шолја пармезан

Ставете ги во метален сад на оган овие состојки, и мешајте додека не се стопат и соединат. Потоа прелиете ги со доматен сос, исрендајте уште малку кашкавал и распоредете го куленот. Ставете го садот во рерна 15 минути на 230 степени. Послужете го заедно со крекери, чипс, двопек, или домашно потпечени кришки леб.

(82)

Вашиот коментар