Посни корпички со ајвар

 
 

Вкусни ајвар корпички како солено посно предјадење…

Сoстојки:

– 250 гр брашно

– 1 лажичка прашок за печиво

– 1 лажичка сол

– 100 мл масло

– 100 мл кисела вода

– 2 лажици ајвар

– ајвар за фил

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

(166)

Вашиот коментар