Посно и брзо: Домашен хумус намаз

 
 

За оние од вас кои постат или пак, само внимаваат на исхраната, тука е секогаш вкусниот и неодолив хумус, рецепт со можност за 100 комбинации, бои и вкусови…

Состојки:

  • 2 чешниња лук
  • 1 чинија наут кој отстојал во вода
  • 1 лажица црвен пипер
  • 1 цеден лимон
  • 1/4 шолја таан
  • сол
  • по желба можете да додадете и пиперки, маслинки или капари.

Деталите во видеото:

(186)

Вашиот коментар