Слатки пржени лепчиња

 
 

Доколку ви е здодеано од вообичаените пржени лепчиња еве една интересна идеја за појадок – слатки пржени лепчиња.

Во изматеното јајце додајте малку сусам, шеќер и малку екстракт од ванила.

Откако ќе ги натопите лепчињата во јајцата наросете ги со малку бадеми (листови бадем) и испржете ги.

(100)

Вашиот коментар