Уштипци за 15 минути: Брз појадок за цело семејство

 
 

Направете вкусни уштипци ова утро за вас и семејството.

СОСТОЈКИ:

 • 1 јајце
 • 200 гр брашно
 • ½ кеси прашок з апециво
 • малку сол
 • 1,5 дл јогурт
 • масло

ПОДГОТОВКА:

 1. Се мати јајцето со јогуртот во сад, се става сол и брашно.
 2. Се додава прашок за пециво.
 3. Се загрева маслото на тава.
 4. Од тестото се вадат топчиња и се пржат од двете страни.
 5. Се вадат и се ставаат на хартија да ја впие маснотијата.

(79)

Вашиот коментар